ماموریت من در ارائه این ۳۱ درس این است که ، طراحان (یا طراحان مشتاق) بیشتری در طراحی تجربه کاربری شروع به کار کنند. بهترین مکان برای شروع یادگیری هر چیز از ابتدای آن است.

@JoelMarsh


شما به عنوان طراح تجربه کاربری، هنگامی که پروژه جدیدی را شروع می کنید، قبل از طراحی هر چیزی، نیاز دارید تا اهدافتان را درک کنید. دو مورد از اهداف خاص تر از بقیه هستند. هر آنچه که شما ایجاد می کنید بر اساس این دو هدف تشکیل می شوند و هیچ چیز به اندازه اینها برای موفقیت یک طراح تجربه کاربری مهم نیست.

اهداف کاربر و اهداف کسب و کار

(چنانچه درس ۱ را از دست داده اید بهتر است ابتدا آنرا مطالعه کنید)

اهداف کاربر:

کاربران همیشه چیزهایی می خواهند چون آنها جزو مردم هستند و مردم هم همیشه چیزی می خواهند( کاربران به دلیل انسان بودنشان خواسته هایی دارند). چه درحال وقت گذراندن در سایتهای دوستیابی باشند، یا در جستجوی پانداهای عجیب در یوتیوب یا حتی جستجوی دوست پسر قدیمی خود در فیسبوک، به هر حال به دنبال چیزی هستند. حتی ممکن است تولیدکننده چیزی (محتوایی) باشند.

به زودی درمورد انواع روشهای تحقیقات کاربری صحبت خواهیم کرد اما فعلا فرض می کنیم این چیزها را می دانیم.

اهداف کسب و کار:

در قدم اول هر کسب و کاری برای ایجاد سایت یا اپلیکیشن(برنامه کاربردی) دلیلی دارد. این دلیل معمولا اهداف مالی است(کسب درآمد) اما گاهی معرفی نام تجاری یا عضویت افراد جدید برای شرکت و … هم می تواند جزو اهداف اولیه باشد.

نوع خاصی از اهداف کسب و کار اهمیت بیشتری دارند. استراتژی تجربه کاربری شما زمانی که بخواهید تبلیغات خود را بیشتر نمایش دهید، نسبت به زمانی که بخواهید محصولی را بفروشید یا آنرا از طریق شبکه های اجتماعی ترویج کنید، بسیار تفاوت خواهد داشت.

به این چیزها به زبان کسب و کار، “ابزار سنجش” یا “شاخص های عملکرد کلیدی” گفته می شود.

اهداف را برآورد کنید:

آزمون واقعی یک طراح تجربه کاربری اینست که چه اندازه خوب می تواند این اهداف را کنار هم قرار بدهد تا وقتی کاربر به اهدافش می رسد، مزایای کسب و کار حفظ شود، و نه حواشی آن.

یوتیوب از طریق آگهی تبلیغاتی کسب درآمد می کند و کاربران به دنبال یافتن بهترین ویدیوها هستند. بنابراین قراردادن تبلیغات در ویدیوها(یا صفحات مشابه) این اهداف را عملی می کند، اما بیش از آن، امکان جستجوی آسان ویدیوها و یافتن ویدیوهای مشابه، باعث بازدید بیشتر کاربران و درنتیجه درآمد بیشتر یوتیوب می شود.

اگر اهداف همتراز نشوند، حالات زیر اتفاق می افتد :

اگر کاربر به آنچه که می خواهد برسد بدون اینکه به کسب و کار کمکی شود(در این حالت افزایش کاربر، بدون موفقیت کسب و کار{بدست می آید})، یا اینکه کاربران به آنچه می خواهند نرسند(نه کاربران و نه موفقیت کسب و کار {به وجود آمده است}).

اگر یوتیوب برای هر ۳۰ ثانیه ویدیو، ۶۰ ثانیه تبلیغات در نظر بگیرد، به سرعت نابود می شود، چرا که هیچ کسی این زمان را برای دیدن ویدیوی دلخواهش صرف نمی کند. اما اگر چند ثانیه تبلیغات استفاده شد، هزینه اندکی است برای دیدن پانداهای بامزه.( با قرار دادن مدت زمان کمتر تبلیغات روی ویدیوهای یوتیوب، کاربر می فهمد برای دیدن پانداهای مورد علاقه اش ، کمترین هزینه که تحمل و دیدن تبلیغات است را قبول کرده است. )

مهم ترین وظیفه طراح تجربه کاربری اینست که نیاز کاربر و نیاز کسب و کار را خوب شناسایی کند و از بهترین روش برای برقراری توازن بین این اهداف استفاده کرده و به حالت برد-برد برسد، چرا که هر کم و کاستی در هر گروه  منجر به نرسیدن به استراتژی می شود

در درس سوم به پنج جنبه مهم تعیین اهداف برای رسیدن به استراتژی تجربه کاربری خوب، خواهیم پرداخت.

منبع : http://thehipperelement.com


در uxbook تصمیم گرفتیم سری مقالات وب سایت thehipperelement.com را که ۳۱ مقاله می باشد، ترجمه و بر روی وب سایت قرار بدهیم. این مقالات طبق گفته آقای جویل مارش نقطه اصلی و انگیزه او برای شروع نوشتن و ارائه کتاب “طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان” بوده است. تمام این ۳۱ درس بخش های کوچکی از کتاب اصلی هستند. نسخه کاملEBook  کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان را از طریق وب سایت uxbook می توانید تهیه کنید.

فاطمه مسیبی

نویسنده فاطمه مسیبی

من ارشد آی تی دارم و در زمینه طراحی تجربه کاربری کار می کنم. مبحث ux رو خیلی دوست دارم . معتقدم توجه به کاربر مهمترین بخش هر کسب و کاره و موفقیت یا شکست هر پروژه دست کاربران اون حوزه هست. چون علاقه به مباحث روانشناسی در کنار تکنولوژی دارم، این رشته رو انتخاب کردم.

نوشته های بیشتر از فاطمه مسیبی

نظرتان را بگویید