کتاب در یک نگاه


 

کم نیستند روزهایی را که در جستجوی اسناد و مدارک مناسب می گذرانیم ، و حتما همه ما با این مشکل مواجه بوده ایم. قرار نیست بگوییم که سایر اسناد ، مرتبط (که قبلا تهیه شده) کاملا مخالف و نا کارآمد هستند ، بلکه داشتن یک کتابخانه از اسناد مناسب در حال حاضر بیشتر از گذشه مهم می باشد . نکته اصلی در به خاطر نگه داشتن آنها این است که اسناد طراحی باید به خودی خود کامل کننده فرایند طراحی باشند نه مکمل آن .

مستندات باید عملی و کاربردی باشند . زیرا می بایست هدفی فراتر از ایجاد یک مقاله دنباله دار داشته باشند . بهترین طراحی اسناد و مدارک موجب ارتقاء سطحی کیفی در زمینه فرایند طراحی و برقراری ارتباط تفکر طراحی با دیگران می گردد . چنانچه این کار از طریق  یک سند UX صورت بگیرد ، مزایای آن به سرعت در پروژه نمود خواهد یافت . وگرنه این کار فقط یک طرح شلوغ خواهد شد و هیچگونه بازخوردی را در پی نخواهد داشت . در این فصل ، ما یک مرور کلی از فرایند طراحی و اینکه چگونه این موضوع با در اختیار داشتن یکسری منابع و مطالب جامع به شکلی صحیح انجام خواهد شد ، داریم .

 

تفکر طراحی ، نوعی استراتژی است که از شیوه های قدیمی طراحی برای حل مشکلات بهره می گیرد . برای انجام این کار، به جای آنکه سعی در نادیده گرفتن اهداف بیرونی طراحی داشته باشیم ، اهداف درونی آن را در نظر می گیریم ،  مانند تیم براون ، در سمت مدیر عامل شرکت IDEO و پروموتر ( فروشنده ماهر ) ، که تفکر طراحی را اینگونه توضیح می دهد :

“تفکر طراحی را می توان به عنوان یک رشته توصیف نمود که از حساسیت و روش های طراحی برای مطابقت   نیازهای مردم ،  با آنچه که فناوری های عملی و یک استراتژی کسب و کار پایدار می تواند به ارزش مشتری و فرصت های بازار تبدیل گردد ، استفاده می کند . “

عنوان اصلی کتاب

UX Design Process Best Practices
Documentation for Moving Design Forward

بهترین روش ها و شیوه های فرآیند طراحی  UX :

اسناد و مدارک برای روند رو به پیشرفت در طراحی

 

مشخصات کتاب

نویسنده :  جری کائو (Jerry Cao ) ، بن گریمیلیون (Ben Gremillion) ، کامیل زیبا (Kamil Zieba)
انتشارات : uxpin
سال انتشار : ۲۰۱۵
تعداد صفحات  :۱۰۳ صفحه
سطح : مبتدی

مترجم

سرکار خانم یلدا احمدی مقدم

 نحوه تهیه کتاب  

هم اکنون می توانید کتاب “بهترین روش ها و شیوه های فرآیند طراحی UX ” را توسط اپلیکیشن کتابراه جهت مطالعه در موبایل و تبلت خود توسط لینک زیر دریافت کنید . 

دانلود کتاب توسط کتابراه

شما می توانید با استفاده از فرم زیر مشترک خبرنامه uxbook شوید.

پیوستن به بحث و گفتگو 7 نظر

نظرتان را بگویید