در اوایل سال جاری، من پنجمین سال حضورم در حرفه طراحی تجربه کاربری را سپری کردم. این پنج سال تا به امروز برای من یک فعالیت باورنکردنی بوده!

من آدم های فوق­ العاده ایی را ملاقات کردم، کار های خوب و همچنین کار های احمقانه ایی را انجام دادم، و همه این ها باعث شد تا به یک طراح واقعی و یک فرد بهتر در زندگی تبدیل شوم.

این ۲۵ عنوان، برخی از درس هایی هستند که من در چند سال اول کار حرفه ایی خودم یادگرفتم و میخواهم آنرا با شما به اشتراک بگذارم، امیدوارم به سفر شما در طراحی تجربه کاربری کمک کند:

۱) همان طور که در توصیه های ایمنی پرواز می­گویند عمل کنید. ” اول ماسک خودتو بذار بعد به دیگران کمک کن!” (یک نصیحت خوب  از طرف یکی از دوستانم).

۲) شما باید در حد توانتان کار کنید. شما نمی­توانید همه کار ها را انجام دهید، پس از خودتان ناامید نشوید.

۳) “شکست” بهترین چیز است.

۴) با افرادی که دوست دارید کار کنید و اگر افرادی که با آنها کار می­کنید را دوست ندارید، آنجا را ترک کنید. زندگی کوتاه تر از این حرفاست.

۵) فقط بر روی کاری که انجام می­دهید تمرکز کنید. از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید.

۶) یک راهنما پیدا کنید. البته بهتر است برای جنبه های مختلف کاری­تان یک راهنما داشته باشید.

۷) با اطرافیانتان مهربان باشید.

۸) به راحتی تحت تاثیر قرار نگیرید.

۹) هیچ وقت برای سوال پرسیدن از افرادی که از شما حرفه ایی تر هستند، نترسید. همیشه با احترام برخورد کنید، و اگر آنها بدخلقی کردند به یاد داشته باشید که این مربوط به آنهاست و به خاطر سوالهای شما نیست.

۱۰) هفت روز هفته کار نکنید.

۱۱) درباره دنیای بیرون هم فکر کنید. دنیا های بزرگی بیرون از دنیای کاری وجود دارد و هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید در چندین دنیا زندگی کنید.

۱۲) بقیه افراد چیز هایی را غیر از شما دارند که به آن فکر کنند(یک توصیه خردمندانه از یک دوست خوب).

۱۳) اهدافی که به دلخواه برای خود انتخاب می کنید، همیشه یک ایده خوب هستند. من هدف خود را برای ارائه در سه کنفرانس در سالهای ۲۰۱۴- ۲۰۱۵ به عنوان یک شوخی تعیین کردم (مگه میشه من سخنران بشم!). اما بعد اتفاق افتاد! نمی­دانم چگونه، اما شد.

۱۴) در انجمن های تجربه کاربری شرکت کنید. افراد خوبی را ملاقات می­کنید، من به شما قول می­دهم.

۱۵) یک مربی افتضاح نباشید. من در اوایل سال ۲۰۱۵ یک راهنما خیلی بد برای یک نفر بودم و این موضوع به سختی درس های زیادی را به من آموخت.

۱۶) از “نه” گفتن نترسید.

۱۷) نظر بدهید و آنها را به اشتراک بگذارید.

۱۸) محدودیت های خود را بشناسید.

۱۹) طلب بخشش کنید، نه اینکه اجازه بگیرید.

۲۰) هرگز دست از یادگیری برندارید.

۲۱) از خودت مراقبت کن. خوردن به اندازه، ورزش، استراحت کافی و کارهایی که خوشحالتان می­کند را انجام بدهید.

۲۲) در کار، خودتان باشید-خیلی سخت است که به دیگری بودن تمارض کنید و به دنبال این تمارض کردن، بی اعتباری به وجود می آید.

۲۳) مشتری خود را به عنوان کاربر خود در نظر بگیرید. آنها چه نیاز هایی دارند؟ چه کاری را می­خواهند انجام دهند؟ و چه احساسی دارند؟

۲۴) فعالانه و با دقت گوش دهید. اگر چیزی را متوجه نشدید از سوال پرسیدن نترسید.

۲۵) در نهایت، فقط تلاش کردن مهمترین چیز است.

به اشتراک گذاشتن درس های سختی که یاد می­­گیرید بسیار اهمیت دارد. حتما این کار را انجام دهید.

منبع :
https://uxmastery.com/25-ux-career-lessons

مطالب مرتبط


اینفوگرافیک قوانین تجربه کاربری... اینفوگرافیک قوانین ۱۱ گانه مهم در UX قانون تناسب ( Fitts’ Law ) زمان دست یابی به یک هدف، تابعی است از فاصله‌ی ما به هدف و اندازه آن.   ...
دوره فشرده آموزش طراحی تجربه کاربری : درس ۱۹... ماموریت من در ارائه این 31 درس این است که ، طراحان (یا طراحان مشتاق) بیشتری در طراحی تجربه کاربری شروع به کار کنند. بهترین مکان برای شروع یادگیری هر چ...
قدرت فضای خالی در طراحی رابط کاربری (بخش دوم )... استفاده از توجه و تمرکز برای تقویت سلسله مراتب دیداری المان هایی که با احاطه شدن در فضای سفید بر آنها تاکید شده، ممکن است برای متمرکز کردن توجه کاربر ...
تجربه کاربری با پس زمینه علوم شناختی... یک تجربه کاربری عالی ترکیب مناسبی از مفاهیم روانشناسی، اصول طراحی برای یک رابط کاربری زیبا و بازخورد مستمر از کاربران است. اغلب طراحان فاکتور دوم را ه...
۵ نکته از بهینه سازی تجربه کاربری که رنکینگ Search... هر زمان که تمرکز شما برای ترویج (‌پروموشن) یک وب سایت، سرویس یا یک برند، در فضای آنلاین است، در واقع دارید بر بهبود رتبه در نتایج جستجو تمرکز می کنید ...
رسول آخوندی

نویسنده رسول آخوندی

رسول آخوندی هستم دانشجو کامپیوتر شهید بهشتی تهران و علاقه مند به شاخه UI/UX.عاشق خوندن مطالب جدید و دیدن طراحی های جذاب و خلاقانه پاتوقم هم سایت Awwwards و شاید دلیل علاقم به UX این باشه که طراح رو یه خالق میدونم و دوست دارم خالق ایده های نو و طرح های با حال باشم. پر انرژی و از کار کردن تو UI/UX خسته نمیشم. اینم آدرس سایتم واسه دیدن نمونه کارام خوشحال میشم یه سر بهم بزنید :) RasoulAkhoundi.ir

نوشته های بیشتر از رسول آخوندی

نظرتان را بگویید