ماموریت من در ارائه این ۳۱ درس این است که ، طراحان (یا طراحان مشتاق) بیشتری در طراحی تجربه کاربری شروع به کار کنند. بهترین مکان برای شروع یادگیری هر چیز از ابتدای آن است.

@JoelMarsh


در درس های قبلی، بیشتر در مورد درک و طراحی نقشه تجربه کاربری بحث کردیم. امروز در واقع مطلب جدیدی را شروع می کنیم. اولین مرحله در طراحی یک راه حل واقعی، تشکیل  یک ساختار عمومی است. بدین معنی است که شما نیاز به چنین مقدمه ای دارید:

معماری اطلاعات چیست؟

اگر ایده ایجاد ” ساختار” در “اطلاعات” برای شما کاملا جدید است، این مقاله می تواند در شروع به شما کمک کند > فهمیدن معماری اطلاعات

معماری اطلاعات (IA) می تواند برای یک پروژه کوچک نسبتا ساده و برای یک پروژه بزرگ بطور ناباورانه ای پیچیده باشد.

معماری اطلاعات قابل دیدن نیست. برای اینکه با آن کار کنیم، نیاز به کشیدن نقشه سایت داریم. در اینجا به یک مثال ساده  اشاره می کنیم:

معماری اطلاعات

 

این مثال یک وب سایت ساده با شش صفحه را نشان می دهد. صفحه اصلی، دو بخش در منوی میانی و سه زیر بخش. خط ها نشان می دهند کدام صفحات توسط نویگیشن با هم در ارتباط هستند. ( منوها و دکمه ها)

نکته: یک ملیون کاربر به معنی داشتن یک ملیون صفحه پروفایل نیست. شما یک صفحه پر فایل دارید که می تواند هر پروفایل کاربر را نشان دهد.

وقتی صفحات به این روش سازماندهی می شوند -مثل یک شجره نامه- به آن ” سلسله مراتب ” یا “نمودار درختی” گفته می شود. اکثر سایتها و اپ ها مانند این شکل سازماندهی می شوند.( اما این تنها روش نیست)

“قانونی” برای کشیدن نقشه سایت وجود ندارد اما در اینجا تعدادی از راهنماهای عمومی وجود دارند:

  • نقشه سایت ها فقط بدلیل اینکه ساده بنظر می رسد، به این معنی نیست که قطعا قابل فهم هستند.
  • واضح بودن و قابل خواندن بودن آن را حفظ کنید.
  • در وب سایت و اپلیکیشن ها ما معمولا بصورت بالا به پایین طراحی می کنیم نه چپ به راست.
  • یک نقشه سایت را بصورت “تجملی” طراحی نکنید. این یک سند تکنیکی است نه یک نمایش مد.
عمیق یا مسطح، نه هر دو

بطور کلی بخواهم بگویم، نقشه سایت شما می تواند “مسطح” باشد،(که شامل بخشهای بیشتری در منو می شود و برای رسیدن به بخشهای پایینی کلیک کمتری لازم است) و یا نقشه سایت شما می تواند “عمیق” باشد.(منوها ساده تر اما کلیکهای بیشتری برای رسیدن به جایی که می خواهید بروید لازم است.)

عمیق یا مسطح

توجه داشته  باشید هر دوی این ساختارها در این مثال تعداد صفحه یکسانی دارند. یکسان، اما متفاوت.

وب سایتهای فروشگاهی با تعداد زیاد کالا یا محصول، مانند وال-مارت، اغلب به یک ساختار عمیق احتیاج دارند، در غیر این صورت منوها پیچیده می شوند. و سایت هایی مثل یوتیوب که فقط کاربران و ویدیوهایی برای پخش شدن دارند، معمولا بیشتر “مسطح” هستند.

اگر سایت شما عمیق و مسطح است، این بد است. شما ممکن است بخواهید اهداف خود را ساده کنید، یا یک جستجوی خوب را بعنوان ویژگی اصلی طراحی کنید.

افسانه های رایج در طراحی تجربه کاربری : ممکن است شنیده باشید که مردم می گویند در یک سایت به هر چیزی و در هر زمان “با سه کلیک” باید برسید. این به این معنی است که آنها تجربه کاربری را در دهه نود یاد گرفته اند و از آن موقع به بعد چیز جدیدی یاد نگرفته اند! بجای آن بر روی کاربر تمرکز کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها در هر زمان می دانند در کجای وب سایت هستند و به کجا می توانند بروند. اگر نویگیشن شما ساده و واضح باشد، تعداد کلیک ها موضوعی بی ربط است.

منبع : http://thehipperelement.com


در uxbook تصمیم گرفتیم سری مقالات وب سایت thehipperelement.com را که ۳۱ مقاله می باشد، ترجمه و بر روی وب سایت قرار بدهیم. این مقالات طبق گفته آقای جویل مارش نقطه اصلی و انگیزه او برای شروع نوشتن و ارائه کتاب “طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان” بوده است. تمام این ۳۱ درس بخش های کوچکی از کتاب اصلی هستند. نسخه کاملEBook  کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان را از طریق وب سایت uxbook می توانید تهیه کنید.

طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان

غزاله زندیه

نویسنده غزاله زندیه

غزاله زندیه هستم . در زمینه های مختلفی کار کردم و در کل برای من کیفیت زندگی و شاد بودن در کنار موفقیت اهمیت داره. از وقتی یادمه عاشق ورزش بودم . تلاش برای بهتر بودن و تو هر مرحله ای از زندگی که باشی همیشه چیزی هست که بخوای یاد بگیری، مهم اینه که راکد نباشی.

نوشته های بیشتر از غزاله زندیه

نظرتان را بگویید