ماموریت من در ارائه این ۳۱ درس این است که ، طراحان (یا طراحان مشتاق) بیشتری در طراحی تجربه کاربری شروع به کار کنند. بهترین مکان برای شروع یادگیری هر چیز از ابتدای آن است.

@JoelMarsh


اغلب در تجربه ی کاربری – مخصوصا در نقطه ی شروع  هر پروژه – شما نیاز به کسب اطلاعات از افراد دارید.پس امروز یاد میگیریم که:

چگونه از مردم سوال بپرسیم؟
نوع اول : سوالات کلی ـــ نظرت در مورد من چیه؟

این سبک سوال محدوده ی وسیعی از پاسخ ها را در اختیار شما میگذارد و برای برگرداندن هر نوع بازخوردی که نیاز داشته باشید خوب عمل میکند.

نوع دوم : سوالات هدایت کننده ــ جذاب ترین ویژگی های من چیست؟

 این گونه سوالات جواب ها را سمت قطعیت سوق میدهد،فرض من بر این است که یک سری خصوصیات خاصی دارم که ممکن است حقیقت نداشته باشد! مراقب باشید چون این گونه سوال ها ممکن است جواب هایی داشته باشد که شما دوست دارید بشنوید.

نوع سوم : سوالات مستقیم‌ ــ کدام عضو من جذاب تر است؟آرنج؟یا زانو؟!

 این سبک سوالات گزینه ای در اختیار پاسخ دهنده میگذارد، بلی یا خیر، این یا آن، اما به یاد داشته باشید اگر گزینه ها احمقانه باشند جواب ها هم احمقانه خواهند بود.

چند نمونه از تحقیقات :

مصاحبه ها ــ کسی را پیدا کنید و یک سری سوالات را به صورت تک تک از او بپرسید.

مشاهده ــ یک سری وظایف و دستور العمل را بدون راهنمایی در اختیار افراد قرار دهید و هنگام استفاده از طراحی خودتان به تماشای آنها بنشینید سپس میتوانید از آنها سوال بپرسید.

تمرکز روی گروه ها:

گروهی از مردم را جمع کنید و از آنها بخواهید در مورد سوالات شما بحث کنند.

نکته: افراد مطمئن معمولا دیگران را متقاعد میکنند و گروهی از مردم هم هستند که کلا به درد هیچ کاری نمیخورند و غیر قابل اعتماد هستند به همین دلیل من ترجیح میدهم به جای انجام تمرکز روی گروههای مردم، کارها را خودم انجام دهم!

نظرسنجی: یک فرم که مردم میتوانند روی برگه یا بصورت آنلاین به آن پاسخ دهند که انجام این کار به صورت ناشناس بسیار مناسب است.

طبقه بندی کردن کارتها : هر شخص گروهی از ایده ها و طبقه بندی ها را روی کاغذ پیاده میکند و بعد از اینکه خیلی ها این کار را انجام دادند این کارتهای دسته بندی شده، ایده ی چگونه طراحی کردن منو را به شما میدهد. نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که از همکاران خود استفاده نکنید و از کاربران معمولی بهره ببرید.

گوگل : شما میتوانید یک عالمه ایده های کاربردی را همین الان به صورت رایگان در اینترنت پیدا کنید، قطعا شگفت زده می شوید!

نکته مهم:

 همین سوالات را،همین روش را روی همه پیاده کنید.

از تفسیر کردن سوال ها و پیشنهاد جواب خود داری کنید.

مردم ممکن است برای خجالت نکشیدن دروغ بگویند اگر چنین چیزی حس کردید یک سری جواب های خاص پیشنهاد بدهید.

یادداشت برداری کنید یا صدای مصاحبه ها را ضبط کنید، هیچوقت به حافظه ی خودتان تکیه نکنید، هرگز. الکی دنبال دردسر نگردید!

منبع : http://thehipperelement.com


در uxbook تصمیم گرفتیم سری مقالات وب سایت thehipperelement.com را که ۳۱ مقاله می باشد، ترجمه و بر روی وب سایت قرار بدهیم. این مقالات طبق گفته آقای جویل مارش نقطه اصلی و انگیزه او برای شروع نوشتن و ارائه کتاب “طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان” بوده است. تمام این ۳۱ درس بخش های کوچکی از کتاب اصلی هستند. نسخه کاملEBook  کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان را از طریق وب سایت uxbook می توانید تهیه کنید.

پیمان شهبازی

نویسنده پیمان شهبازی

لیسانس نرم افزار از داشنگاه شمال-آمل حدود ۲سالی میشه در حوزه ی برنامه نویسی سمت کاربر فعالیت میکنم و این اواخر علاقه ی بسیار زیادی به طراحی تجربه ی کاربری پیدا کردم که فکر میکنم خیلی وقته تو ناخود آگاه ذهنم مشغول اینکار هستم و هرچیزی که دور و برم میبینم ، تجربه ای که داره رو نقد میکنم که چجوری میتونه بهتر باشه و ...

نوشته های بیشتر از پیمان شهبازی

نظرتان را بگویید