تکرار طراحی نتایج قدرتمندی را به وجود می آورد

پس طراح تجربه کاربری، آنرا دوباره طراحی کن!

 

فرایند طراحی تکراری یک مفهوم ساده است. شما از طریق تحقیقات کاربری نیاز کاربران را شناسایی کرده و ایده هایی جهت پاسخگویی به این نیازها را ایجاد و پروتوتایپ آنرا ساخته اید. پروتوتایپ را تست کرده اید تا ببینید آیا در بهترین حالت ممکن این طرح کلیه نیازهای کاربر را برطرف کرده یا نه. پس هر آنچه از تست و طراحی می بایست می آموختید را آموخته اید.

در این روش پروتایپ جدیدی ایجاد کرده و این پروسه را آنقدر ادامه می دهید تا مطمئن شوید محصول به بهترین و رضایت بخش ترین حالت ممکن برای ارائه در بازار رسیده است.

وقتی چرخه ای را در تولید و توسعه یک محصول می بینید بدین معناست که یک فرایند تکرارپذیر انجام می شود.

به این فرایند تکراری نمونه سازی سریع یا نمونه سازی حلزونی گفته می شود. ام-کوبانی بنیانگذار طراحی OMC گفته است : طراحی عالی از تکرار یک طراحی خوب بدست می آید.

چه موقع از تکرار کردن طراحی استفاده می کنیم؟

تکرار کردن طراحی می تواند در هر فازی از فرایند طراحی استفاده شود. از جمله زمانی که محصول در حال انتشار در بازار است و می خواهید محصول را ارتقا دهید. دقت کنید هر چه در اوایل چرخه حیات محصول این تکرارها را بیشتر انجام دهید هزینه اجرای و پیاده سازی محصول کمتر خواهد بود.

چرا؟ بخاطر اینکه همیشه تست یک پروتوتایپ ارزانتر و آسانتر از زمانیست که محصول یا سیستمی ساخته شود و سپس تغییرات آن بعد از بازخورد نظر کاربران انجام شود.

همانطور که می بینید شما می توانید از فرایندی تکرار پذیر جهت مدیریت پروژه خود برای دستیابی سریعتر در تولید و توسعه محصول استفاده کنید.

امروزه تعداد زیادی ابزار جهت ایجاد پروتایپ های تعاملی برای وب و اپلیکیشن با هزینه های اندک در دسترس است.

 چرا این تکرار را انجام می دهیم؟

اگر درمورد رفتاری که مردم دارند فکر کنید و به آنچه که می گویند “انجام می دهند” و رفتار واقعی آنها در آن شرایط توجه کنید، تفاوت زیادی بین آن دو می بینید.

با استفاده از تحقیقات کاربری قبل از ساخت محصول باید با آنچه که مردم می گویند و ما در اکثر موارد انجام می دهیم، مقابله کنیم. در آن زمان هیچ محصول واقعی برای تست آنچه که واقعا انجام می شود وجود ندارد. پس مدل اولیه از هر محصول به احتمال زیاد منعکس کننده “کاربرد نظری” آن محصول است تا استفاده عملی آن. اینجا تکرار این فرایند است که به شما اجازه می دهد به سرعت پروتوتایپ بسازید و با کاربران آزمایش و رفتار آنها را در عمل مشاهده کنید.

از آنجایی که تولید پروتوتایپ نسبتا ارزان است (مثلا طراحی بر روی کاغذ)  و به سرعت ساخته می شود، برای تغییرات و بهبود سیستم نیاز به کار سخت و زیادی نیست، اما وقتی که محصول ساخته می شود و تفاوت بین حرف کاربران و عمل آنها دیده می شود، تغییرات سنگین و پر هزینه می شود.

طراحی تکرار پذیر به معنی یادگیری از شکست قبل از تحویل به کاربر نهایی است، بدین صورت شما بر موفقیت تمرکز می کنید.

استفاده از این روش مخصوصا زمانی که تیم با چندین ایده رو به رو شده و مطمئن نیست کدامیک را عملی کند مفید است. می توان پروتوتایپ هر ایده را به سرعت آماده کرد و با جمع آوری بازخورد هر کدام از آنها اطمینان حاصل کرد که کدام ایده بهترین نتیجه را دربر دارد. بدین صورت هم بهترین ایده انتخاب شده و هم از سرمایه گذاری روی ایده های نه چندان مفید، خود داری می شود.

 مزایا:

استفاده از روش تکرار مزایایی دارد از جمله:

  • راه حلی سریع برای رفع سوء تفاهمات گروه ارائه می کند و باعث می شود چرخه عمر توسعه محصول واضح تر باشد.
  • بازخورد کاربران را دریافت می کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم، نیاز کاربران را برطرف می کند.
  • این روش به بهبود روابط بین مشتریان کمک می کند و تنها به این بسنده نمی کند که محصول تکمیل شود.
  • به تیم توسعه کمک می کند تا این اطمینان حاصل شود که تلاش آنها در جهت ایجاد ارزش برای مشتریان متمرکز است.
  • باعث می شود آزمونهای منظمی جهت ایجاد چارچوب تست پذیرش محصول ایجاد شود.
  • باعث می شود به راحتی نکات آموخته شده را در تهیه محصول نهایی پیاده سازی کرد.
  • به ذینفعان کمک می کند تا پیشرفت را در هر تکرار واضح تر ببینند.
نمونه ای از تکرار کردن فرایند طراحی :

شاید بهترین نمونه در طراحی وب، استفاده از سایت ویکی پدیا است. این سایت به کاربر اجازه می دهد تا به تولید محتوا بپردازد. به هر کسی اجازه می دهد در هر زمان به صورت رایگان محتوا را ایجاد و ویرایش کند. این ویژگی به هر کاربر یا حتی ویرایشگر این اجازه را می دهد که بفهمد آیا می توان جهت بهینه کردن اطلاعات، آنرا ارتقا داد و اینچنین ویکی پدیا به بزرگترین دایرت المعارف آنلاین تبدیل می شود.

همانطور که می بینید لوگوی ویکی پدیا به چرخه تکراری توسعه دانشنامه اشاره می کند.

این رویکرد یک چالش است و گاهی بهبود یک فرایند می تواند یک چالش باشد. چرا که با یک جامعه عظیم سر و کار دارد. وقتی از یک فرایند تکرار پذیر در پروژه خود استفاده می کنید، ممکن است نیاز به پروسه تصمیم گیری مهمتری نسبت به ویکی پدیا داشته باشید.

بسیاری از سیستم های حقوقی هم نمونه ای دیگری از طراحی تکرار پذیر هستند. مفهوم قانون رایج، ایده این است که هر قانون می تواند با قانون قبلی تعیین شود، اگر قانونی نیاز به تغییر داشته باشد لازم است هر قسمتی که تغییر می کند به تایید مقام بالاتر برسد و میزان سازگاری آن بررسی شود. این یک سیستم عالی نیست اما تصویر روشنی از تغییرات را نمایش می دهد.

سخن آخر :

این سبک طراحی به طراحان اجازه می دهد تا سریعا ایده های خود را ایجاد و آزمایش کنند. بدین صورت ایده های مفید ماندگار شده و ایده هایی که تاثیر کمتری دارند از بین می روند. این یک روش مقرون به صرفه است تا تجربه کاربری را در قلب یک فرایند طراحی قرار دهیم.

منبع :

https://www.interaction-design.org/literature/article/design-iteration-brings-powerful-results-so-do-it-again-designer

آیا برای استفاده از روش تکراری نیاز به دلایل بیشتری دارید؟ آندرس رامسی سه دلیل خوب را در مقاله زیر توضیح می دهد:

http://www.andersramsay.com/2009/03/01/three-reasons-to-start-designing-iteratively

اریک زیمرمن در لینک زیر توضیح می دهد چطور می توان فرایند طراحی را بعنوان بازی در طراحی استفاده کرد:

http://www.ericzimmerman.com/texts/Iterative_Design.html

همچنین گروه نیلسون نورمن یک بررسی جالب از استفاده از طراحی تکرار پذیر در طراحی رابط کاربری در اینجا انجام داده است:

https://www.nngroup.com/articles/iterative-design

 

فاطمه مسیبی

نویسنده فاطمه مسیبی

من ارشد آی تی دارم و در زمینه طراحی تجربه کاربری کار می کنم. مبحث ux رو خیلی دوست دارم . معتقدم توجه به کاربر مهمترین بخش هر کسب و کاره و موفقیت یا شکست هر پروژه دست کاربران اون حوزه هست. چون علاقه به مباحث روانشناسی در کنار تکنولوژی دارم، این رشته رو انتخاب کردم.

نوشته های بیشتر از فاطمه مسیبی

نظرتان را بگویید