بسیاری از شرکت ها ارزش سرمایه گذاری در بخش طراحی تجربه کاربری را مورد سوال قرار می­دهند. خب، آنها می­دانند که باید در این زمینه سرمایه گذاری کنند؛ اما این بخش را خیلی قابل قبول نمی دانند تا پول خود را در آن هزینه کنند. آنها فکر می­کنند که قابل توجیه نیست تا بخش زیادی از زمان و انرژی کسب و کار خود را بر روی تجربه کاربری سرمایه گذاری کنند. اینجا دقیقا آن لحظه ایی است که آنها نکته اصلی را فراموش کرده­اند. تجربه کاربری یک اصطلاح کلیدی است که تنها شامل طراحی بصری نیست بلکه طراحی تعاملی، معماری اطلاعات و تحقیقات کاربری نیز به آن مربوط می شود. تجربه کاربری به نیاز های کاربران، ارزش ها، توانایی ها و محدودیت ها نگاه عمیقی دارد. این تحقیقات با استفاده از روش هایی مثل تست کاربرد پذیری، تست کلیک، ردیابی چشم و غیره به دست می­آید تا معیار های لازم برای رسیدن به یک تجربه کاربری فوق العاده حاصل شود.

از دیدگاه تجاری، تجربه کاربری  برای کسب و کارها یک اولویت با درجه بالا می باشد زیرا دارای پتانسیل بالایی برای تبدیل ترافیک وب سایت و یا اپلیکیشن به فروش است. سرمایه گذاری در آن مزایای زیادی برای شرکت ها دارد و همچنین موفقیت های طولانی مدت را برای آنها تضمین می­کند. باز هم، شاید بپرسید چطور ممکن است؟ جواب سوال شما در افزایش رضایت مشتری، وفاداری و معرفی محصول و خدمات شما توسط کاربران است. به هیچ وجه شک نکنید!

در این جا ما به برخی از دلایل مهم برای اینکه چرا باید پول، وقت و انرژی خود را در طراحی تجربه کاربری هزینه کنید اشاره می­کنیم.

۱) تعداد تبدیل  مهم است (Conversion Count) :

یک وبسایت به طور متوسط نرخ تبدیل دو درصد را ثبت می­کند در حالی که وب سایت های پیشگام و مطرح این زمینه بیش از ۱۰ درصد نرخ تبدیل را گزارش می‌دهند. اگر مردم به سایت شما جذب می شوند به این معنی است که قدرت جذب سایت شما بالا است. این بازدیدکننده گان دنبال کننده های فعال هستند و چالش اصلی در تبدیل آنها است. اگر سایت شما نمی­تواند ده درصد از دنبال کننده های فعال را به کاربر و یا خریدار تبدیل کند این می­تواند نشانه خطری باشد برای شکست سایت شما. در تبدیل، مهم ترین گام زمانی است که کاربر به شما این فرصت را داده و از سایت شما بازدید می­کند. سرنوشت یک سایت به قدرت طراحی تجربه کاربری بستگی دارد که تا چه اندازه بتواند بر نرخ تبدیل اثر بگذارد. پس واقعا مضحک است که بودجه را از قسمتی که مهم ترین تاثیر را در کل روند پروژه دارد کم کنید!

تجربه کاربری بدون شک مهم ترین نقطه در سفر کاربر با محصول است و این فقط برای یک لحظه نیست. درست مانند بازاریابی و توسعه محصول، این یک عرصه تخصصی است که نیاز به متخصصان  خبره و ماهر دارد. به یاد داشته باشید که استخدام یک طراح تجربه کاربری ارزان قیمت می­تواند در پایان برای شما گران تمام شود. بله، تجربه کاربری به سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارد اما به همان اندازه سود بیشتری را برای شما به ارمغان می­آورد.

۲) مشتریان وفادار شما را برنده می کنند:

این تجربه کاربری است که وفاداری کاربران را به شما هدیه می دهد و آنها را دوباره و دوباره به سایت شما می­آورد. و همچنین  شاید تعجب کنید که پیشنهادهای آنها در آینده نرخ تبدیل را افزایش می دهد. با این حال باید بدانید که تجربه های کاربری بد به آسانی فراموش نمی­شوند و باعث تخریب محصول یا سرویس شما در ذهن کاربر می­شوند. اگر شما همه تلاش خود را برای ساختن یک تجربه کاربری فوق­العاده انجام دهید قطعا شما اعتماد کاربرانتان را جلب و انتظارات آنها را برآورده خواهید کرد. و در نهایت شما می­توانید از وفاداری بلند مدت مشتریانی که برند شما را دنبال میکنند لذت ببرید.

۳) زمان  با پول مساوی  است :

هر چه کاربران زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند این شانس وجود دارد که آنها پول خود را نیز برای شما هزینه کنند. اما برای این هدف شما به یک تجربه کاربری عالی نیاز دارید. اگر تجربه کاربری به صورت صحیح اهداف کاربر را پاسخگو باشد قطعا آنها تصمیم به خرید خواهند گرفت. توجه داشته باشید که چیزهایی که با آنها سر کار دارید را تنها محدود به پیشنهادات کاربر نکنید. اگر کاربران نتوانند اهداف و وظایف خود را در وب سایت شما بفهمند و به صورت کامل انجام دهند احتمالا آنها را از دست خواهید داد.

۴) خوشحالی مشتریان مهم است :

تمرکز اول تجربه کاربری روی نیاز ها و انتظارات کاربران است. علاوه بر این با استفاده از متدولوژی کاربر محور برای سایت خود خواهید دید که مشتریان دقیقا چه چیزی را می­خواهند و چگونه می توانید به بهترین شکل این نیاز ها را رفع کنید. اگر شما در مسیری که آنها می­خواهند گام بردارید این شانس وجود دارد که شما بتوانید تمام انتظارات آنها را برآورده کنید. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید نیاز های کاربر را به عنوان اهداف اصلی محصول خود ببینید، فقط در این صورت شما می­توانید برای آنها بیشترین میزان رضایت را به دست آورید. علاوه بر این، این نیز یک راه خوب برای شکست دادن رقباست. اگر رقبا نتوانند نیاز های کاربران خود را رفع کنند شما می­توانید این کار را انجام داده و برنده این رقابت باشید.

۵) تجربه کاربری خوب راه های کسب درآمد را قوی میکند :

حتی اگر نرخ تبدیل پایینی داشته باشید اما سایت شما بازدید کننده های زیادی داشته باشد می­توانید درآمد زیادی کسب کنید. یک طراحی تجربه کاربری خوب به شما درمسیر دستیابی به اهدافتان کمک می‌کند. این یک مدل درآمد پایدار است که منجر به افزایش چشمگیر سود شما می شود. یک تجربه کاربری موثر به طور خودکار باعث حفظ مشتری می­شود، که این همان مسیر موفقیت شماست.

۶) تجربه کاربری به حفظ منابع با ارزش کمک می کند :

بیایید راجب این صحبت کنیم که شما پول و زمان زیادی را صرف تجربه کاربری کردید اما در نهایت  فعالیت های انجام شده منجر به بازگشت سرمایه نشده است. با این حال، شما باید به خاطر این موضوع که منابع ارزشمند خود را هدر نداده اید خوشحال باشید. از طریق انجام تحقیقات تجربه کاربری مناسب شما می­توانید تجربه کاربری را خلق کنید که کاملا با نیاز ها و انتظارات کاربران مطابقت داشته باشد. با سرمایه گذاری مناسب می­توانید از تمام مشکلاتی که برای ایجاد تغییرات در مراحل بعد پیش می­آیند و از دردسر های برطرف کردن نقص ها برای داشتن یک محصول عالی جلوگیری کنید. رعایت اولویت ها در طراحی تجربه کاربری تمام مسائل مربوط به عملکرد کسب و کار را حل خواهد کرد و به طور کامل به نیاز های کاربران پاسخ می­دهد.

۷) می توانید رقبای خود را شناسایی و تحلیل کنید :

تحقیقات کاربر به درستی نشان می­دهد که رقبای شما قوی هستند. بله، شما می­توانید جاسوسی آنها را بکنید و بدانید آنها به چه سمتی حرکت می­کنند. تست های کاربر را روی رقبای خود اجرا کنید تا اقدامات آنها را متوجه شوید و ببینید کاربران بیشتر به شما اعتماد دارند یا آنها؟ شما همچنین میتوانید دیگر برند های موجود در صنعت را که کاربرانتان از آنها استفاده می­کنند را پیدا کنید و ببینید که چرا آنها را ترجیح می­دهند. مردم این روزها از مزایای سرمایه گذاری در تجربه کاربری و تجربه مشتری کاملا آگاه هستند و رقبای شما نیز بخشی از این مردم اند.

در این رقابت عقب نمانید. با تجربه کاربری تعاملی، مشتریان همیشه به دنبال بهترین تجربه کاربر هستند و با نسخه های بد به شدت انتقادی رفتار می­کنند. این حقیقت تلخ وجود دارد که اگر مشتریان شما از کار کردن با رقبای شما لذت ببرند آنها دیگر با شما تعامل برقرار نخواهند کرد.

۸) در پشتیبانی مشتری راحت تر خواهید بود :

ما اغلب سیستم پشتیبانی با چت را در زمان تست کاربری توصیه می­کنیم. این ابزار می­تواند برای پیدا کردن مشکلاتی که کاربران با سایت دارند به شما کمک کند. در آنجا، تیم شما می­تواند به این نگرانی ها پاسخ دهد و آنها را حل کند. اگر شما در یافتن و حل این مشکلات مشارکت داشته باشید، می توانید در آینده از این یافته ها به عنوان یک راهنما استفاده کنید و در نتیجه این کار خسته کننده را از روی دوش تیم بردارید و پول زیادی را صرفه جویی کنید.

۹) تجربه کاربری در تیم، نقش ها را به درستی به شما نشان میدهد :

تجربه کاربری یک نوع تعهد است و به محض این که در آن سرمایه گذاری کردید به شما سود می رساند. این خیلی مهم است که ابتدا روی طراحی تجربه کاربری کار کنید و بعدا سراغ بخش های دیگر بروید. اکثر افراد فکر می کنند طراحان تجربه کاربری بعد از این که توسعه دهنده ها و گرافیست کار ها بخش خود را انجام دادند، شروع به کار می­کنند. اما در واقع این رویکرد درست نیست زیرا بازه کمتری برای طراحان وجود دارد تا تغییرات تاثیرگذاری را ایجاد کنند. راه درست این است که تجربه کاربری را به جای موازی با فاز توسعه، همراه بخش بازاریابی انجام دهیم. تجربه کاربری باید قبل از طراحی و توسعه انجام شود.

این مهم ترین و حیاتی ترین گام در ایجاد محصول است پس حتی فکرش را هم نکنید که مسئولیت تغییر در یک زاویه را هم به توسعه دهندگان وب یا گرافیست ها بدهید، کسانی که به خودشان برچسب طراح تجربه کاربری زده اند و آن هم فقط برای صرفه جویی در هزینه ها! این موضوع در دراز مدت یک فاجعه خواهد بود. در یک تیم حرفه ای تجربه کاربری، برای درست انجام دادن تمام کار های مربوط به کسب و کارتان و حل کردن تمام مشکلات مربوط به طراحی، هزینه کنید. این کار برای شما هزینه ای در بر خواهد داشت اما این را هم به یاد داشته باشید که موفقیت رایگان به دست نمی­آید.

۱۰) به روز رسانی های به موقع به تجربه کاربران شما کمک میکند :

سرمایه گذاری در تجربه کاربری شما را قادر می­سازد تا بروز ترین راه های درگیر شدن با طراحی تعاملی را اتخاذ کنید. شما می­توانید از روش های ابتکاری استفاده کنید تا تجربه کاربری خود را بهتر کنید و سطح آنرا بالا ببرید. با ارتقا به آخرین نسخه های محصول و نرم ­افزار مشارکت کاربران با شما بیشتر خواهد شد که در نتیجه باعث افزایش خرید می­شود. همچنین مشترکین جدید را دلگرم می­کند زیرا تعداد مخاطبان با یک محصول اصلاح شده که ویژگی های منحصر به فردی نیز دارد افزایش می­یابد.

 کلام آخر :

کدام عامل دلیل مسیر یک کسب و کار پیروز را از یک کسب و کار شکست خورده جدا می­کند؟ بله، تجربه کاربری. این عامل می­تواند چهره هر کسب و کاری را عوض کند. اگر کاربری با یک تجربه کاربری بد روبرو شود هرگز آن را فراموش نخواهد کرد و دیگر از آن محصول استفاده نخواهدکرد. انتخاب های آنلاین گسترده و زیادی وجود دارند، حال رجوع و مشاهده کاربر به سایت شما به این معنی است که قدرت تصمیم گیری در دستان شماست. در واقع، اولین تاثیر آخرین تاثیر است، پس باید خیلی مراقب باشید.

شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا به ذهن کاربرانتان نفوذ کنید و یک تاثیر خوب روی آنها بگذارید. اگر چه که همگی ساعت هایی که شما صرف طراحی های خود کرده اید، نهایتا به زندگی کاربران تبدیل خواهند شد. به یاد داشته باشید مهم نیست که این فرآیند چه قدر خرج برمی ­دارد، مهم این نکته است که سرمایه گذاری در تجربه کاربری قطعا وفاداری کاربران و حفظ مشتریان را برای شما تضمین می­کند. امیدوارم این مقاله ملموس نبودن تجربه کاربری را از بین ببرد و مزایای بالقوه آن را آشکار کند.

 

منبع :
https://think360studio.com/why-its-important-to-invest-in-ux

رسول آخوندی

نویسنده رسول آخوندی

رسول آخوندی هستم دانشجو کامپیوتر شهید بهشتی تهران و علاقه مند به شاخه UI/UX.عاشق خوندن مطالب جدید و دیدن طراحی های جذاب و خلاقانه پاتوقم هم سایت Awwwards و شاید دلیل علاقم به UX این باشه که طراح رو یه خالق میدونم و دوست دارم خالق ایده های نو و طرح های با حال باشم. پر انرژی و از کار کردن تو UI/UX خسته نمیشم. اینم آدرس سایتم واسه دیدن نمونه کارام خوشحال میشم یه سر بهم بزنید :) RasoulAkhoundi.ir

نوشته های بیشتر از رسول آخوندی

نظرتان را بگویید