ماموریت من در ارائه این ۳۱ درس این است که ، طراحان (یا طراحان مشتاق) بیشتری در طراحی تجربه کاربری شروع به کار کنند. بهترین مکان برای شروع یادگیری هر چیز از ابتدای آن است.

@JoelMarsh


تحقیقات کاربری چیست؟

کاربران،همان خورشید تابان تجربه ی کاربری، و همان خار چشمان ما هستند! یکی از قوانین مقدس تجربه ی کاربری این است : هیچوقت کاربران را سرزنش نکنید! هرچند بگذارید صادق باشیم که بعضی اوقات بسیار تحریک میشویم برای این کار! به هرحال اگر شما هم بعضا چنین حسی دارید به این خاطر است که کاربرانتان را به خوبی نمیشناسید ،پس امروز یاد میگیریم که: تحقیقات کاربری چیست؟

بعضی بر این باورند که که تحقیقات کاربری در مراحل مختلف پروسه ی تجربه ی کاربری اتفاق می افتد.بعضی میگویند اول طراحیتان را انجام دهید سپس سراغ آن بروید و بعضی دیگر هم معتقدند بعد از نهایی شدن کار تحقیقات کاربری را باید شروع کرد.

همه درست میگویند : هیچ زمانی برای تحقیقات کاربری بد نیست.پس می توانید آن را زود  و یا به صورت مرحله ای انجام دهید.

سوال مهم زمان انجام تحقیقات کاربری نیست : سوال در مورد چه چیزی بودن است ،چه چیزی را میخواهید از کاربرانتان یاد بگیرید؟

۲ دسته اطلاعات اساسی وجود دارد که شما میتوانید از تحقیقات بر روی مردم بدست آورید:ذهنی ، عینی.

تحقیقات ذهنی :
منظور از ذهنی این است که این اطلاعات برخواسته از ذهن و حافظه شخص و یا تحت تاثر احساسات او است.و نه پژوهش های علمی مانند:

رنگ مورد علاقه ی شما چیست؟
آیا به این شرکت اعتماد دارید؟
آیا این لباس برای من مناسب و اندازه است ؟

برای بدست آوردن اطلاعات ذهنی باید سوالات خود را از مردم بپرسید.

تحقیقات عینی :
منظور تحقیقات برخواسته از حقایق است،چیزی که قابل اثبات است و نظر و عقاید اشخاص تغییری در نتیجه آن نمیتواند اعمال کند.مانند:

چه مدت زمان صرف کار با اپلیکیشن کرده اید؟
چطور با سایت آشنا شدید؟
چند نفر از سایت بازدید کرده اند؟

اگر کسی را پیدا کردید که حافظه ای قوی دارد و هرگز هم دروغ نمیگوید میتوانید برای کسب این اطلاعات از او استفاده کنید.
اطلاعات عینی از آمار و اندازه گیری ها بدست می آیند و اگر شما قدرت شمارش چیزی را داشته باشید صرفا به نتایج شما آمار عینی نمیگویند.

به طور مثال اگر ۱۰۲ نفر بگویند که سایت شما سایت خوبی است و ۵۰نفر هم بگویند که سایت بدی است،فقط تعداد نفراتی که رای داده اند آمار عینی محسوب میشود و خوب یا بد بودن سایت همچنان آمار غیر عینی (ذهنی) محصوب میشود.

به عنوان یک قانون عمومی،تعداد افراد بیشتر اطلاعات قابل اعتماد تری در اختیار شما میگذارند حتی اگر اطلاعات ذهنی باشد. برای مثال یک نظر میتواند کاملا غلط باشد حتی اگر یک میلیون نظر موافق برای آن وجود داشته باشد. این مورد میتواند نمایش درستی از نظر اکثر مردم باشد اما میتواند همچنان هم غلط باشد.پس هرچه بیشتر میتوانید، برای تحقیقتان اطلاعات جمع کنید.

منبع : http://thehipperelement.com


در uxbook تصمیم گرفتیم سری مقالات وب سایت thehipperelement.com را که ۳۱ مقاله می باشد، ترجمه و بر روی وب سایت قرار بدهیم. این مقالات طبق گفته آقای جویل مارش نقطه اصلی و انگیزه او برای شروع نوشتن و ارائه کتاب “طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان” بوده است. تمام این ۳۱ درس بخش های کوچکی از کتاب اصلی هستند. نسخه کاملEBook  کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان را از طریق وب سایت uxbook می توانید تهیه کنید.

پیمان شهبازی

نویسنده پیمان شهبازی

لیسانس نرم افزار از داشنگاه شمال-آمل حدود ۲سالی میشه در حوزه ی برنامه نویسی سمت کاربر فعالیت میکنم و این اواخر علاقه ی بسیار زیادی به طراحی تجربه ی کاربری پیدا کردم که فکر میکنم خیلی وقته تو ناخود آگاه ذهنم مشغول اینکار هستم و هرچیزی که دور و برم میبینم ، تجربه ای که داره رو نقد میکنم که چجوری میتونه بهتر باشه و ...

نوشته های بیشتر از پیمان شهبازی

نظرتان را بگویید