ماموریت من در ارائه این ۳۱ درس این است که ، طراحان (یا طراحان مشتاق) بیشتری در طراحی تجربه کاربری شروع به کار کنند. بهترین مکان برای شروع یادگیری هر چیز از ابتدای آن است.

@JoelMarsh


وقتیکه بسیاری از طراحان با چالش یکسانی روبرو هستند ( برای مثال طراحی منوی اپ موبایل) و یک نفر این مساله را به زیبایی حل می کند (برای مثال منوی پنهان فیس بوک) خیلی از طراحان از آن راه حل استفاده می کنند. این به کاربران کمک می کند آن سایتها و اپ ها را سریعتر درک کنند، زیرا آن روش یکسان را بارها و بارها می بینند.

این روشها که بطور معمول زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، الگوهای طراحی نامیده می شوند.

یک طراحی الزاما بدلیل عامیانه بودن نمی تواند خوب باشد. برای اینکه یک الگوی طراحی “خوب” باشد، یک روش باید هم عامیانه و هم کاربردی باشد.

برخی از ایده های طراحی بدلیل اینکه اجازه می دهند طراحان تنبل رابط کاربری برخی ویژگیهای چالشی را نادیده بگیرند محبوب شده اند. این مانند این است که جلوی سر یک نفر به دلیل زشت بودن او کیف بگیرید.

برای مثال: دکمه “همبرگر” در فیس بوک که در خیلی از اپ های موبایل منوی پنهان را نشان می دهد – حتی این منو در برخی وب سایت ها با سایز کامل (نسخه دسکتاپ) که فضای کافی برای یک منو دارند نمایش داده می شوند. این عادی است چون پنهان کردن یک منو از طراحی یک منوی زیبا آسانتر است، و نه بخاطر اینکه نتایج بهتر بدست خواهد آمد. در زندگی واقعی، خیلی از کاربران اصلا منوی پنهان را پیدا نمی کنند، سایت را ترک می کنند یا در سایت گم می شوند.و این بسیار بد است. این نوع طراحی کار افراد تنبل است.این کار را انجام ندهید.

در حال حاضر صدها الگوی طراحی وجود دارند که در طول دوره رشد ابزارها و تکنولوژی قرار دارند و در حال چالش و پیشرفت هستند، برای همین دلیل من نمی توانم برای شما یک لیست از آنها تهیه کنم.

اما در اینجا چند مورد مناسب برای بررسی و کاوش معرفی شده اند :

  1. رابط کاربری خوب : یک لیست عالی از ایده های ساده و واظح که معمولا انجام دادن و یا حداقل امتحان کردن آنها در حین طراحی خوب است.
  2. الگویی برای صفحات لمسی : یک کتابخانه از مثال های پیشنهادی کاربر از تمامی بخشهای یک وب سایت که شما ممکن است به آن احتیاج داشته باشید. بعضی از آنها خوب هستند و بعضی از آنها بد اما نگاه کردن به مثال ها قطعا به شما یک حس یا دیدگاه از آنچه که برای کاربران عامیانه است یا نیست می دهد.
  3. آناتومی یک صفحه فرود عالی : این مقاله خیلی جدید نیست اما هنوز پایداراست. دنبال کردن این لینک به شما اجازه می دهد که به سرعت یک صفحه عمومی اما موثر برای کاربران خود ایجاد کنید که شما را با کمی جستجو پیدا کنند. بدین معنی که اولین صفحه ای که مردم می بینند در همان جا می مانند. اگر شما از این مقاله خوشتان آمده، این مقاله را unbounceblog نیز به شما را پیشنهاد می دهم.
  4. الگوهای موبایل : مشابه الگوی صفحات لمسی، این لینک لیستی از طراحی های عالی نیست اما راه خوبی برای این است که نگاهی به طراحی اپ های موبایل بیندازید و دریابید چه طرحی برای کاربران بیشتر “عامیانه” است.
  5. تیموا در پینترست : یک مجموعه بسیار سازمان یافته از عناصر رابط کاربری که بر پایه ویژگی های مفید ذخیره شده اند.

در مقاله بعدی بخشی از طر احی تجربه کاربری را به شما معرفی می کنم که ما را از حیوانات جدا می کند. معماری اطلاعات.

منبع : http://thehipperelement.com


در uxbook تصمیم گرفتیم سری مقالات وب سایت thehipperelement.com را که ۳۱ مقاله می باشد، ترجمه و بر روی وب سایت قرار بدهیم. این مقالات طبق گفته آقای جویل مارش نقطه اصلی و انگیزه او برای شروع نوشتن و ارائه کتاب “طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان” بوده است. تمام این ۳۱ درس بخش های کوچکی از کتاب اصلی هستند. نسخه کاملEBook  کتاب طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان را از طریق وب سایت uxbook می توانید تهیه کنید.

طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان

غزاله زندیه

نویسنده غزاله زندیه

غزاله زندیه هستم . در زمینه های مختلفی کار کردم و در کل برای من کیفیت زندگی و شاد بودن در کنار موفقیت اهمیت داره. از وقتی یادمه عاشق ورزش بودم . تلاش برای بهتر بودن و تو هر مرحله ای از زندگی که باشی همیشه چیزی هست که بخوای یاد بگیری، مهم اینه که راکد نباشی.

نوشته های بیشتر از غزاله زندیه

نظرتان را بگویید